Personal Information
| Persian First & Last Name: | ایلیا سلیمانی |
| Age: | 14 |
| Birthplace: | Esfahan |
| Nationality: | Persian |
| Gender: | Male |
| Height: | 174 cm |
| Weight: | 56 kg |
| Persian First & Last Name: | ایلیا سلیمانی |
| Age: | 14 |
| Birthplace: | Esfahan |
| Nationality: | Persian |
| Gender: | Male |
| Height: | 174 cm |
| Weight: | 56 kg |
| Position: | Midfielder |
| Preferred Foot: | Right |
| Shirt Number: | 7 |
| Age Group: | U15–U16 |