Personal Information
| Persian First & Last Name: | امیرمحمد تقی پور |
| Age: | 18 |
| Birthplace: | Esfahan |
| Nationality: | Persian |
| Gender: | Male |
| Height: | 178 cm |
| Weight: | 68 kg |
| Persian First & Last Name: | امیرمحمد تقی پور |
| Age: | 18 |
| Birthplace: | Esfahan |
| Nationality: | Persian |
| Gender: | Male |
| Height: | 178 cm |
| Weight: | 68 kg |
| Position: | Winger |
| Preferred Foot: | Right |
| Shirt Number: | 29 |
| Age Group: | Adults |