Personal Information
| Persian First & Last Name: | امیرحسین نصر |
| Age: | 21 |
| Birthplace: | Esfahan |
| Nationality: | Persian |
| Gender: | Male |
| Height: | 184 cm |
| Weight: | 73 kg |
| Persian First & Last Name: | امیرحسین نصر |
| Age: | 21 |
| Birthplace: | Esfahan |
| Nationality: | Persian |
| Gender: | Male |
| Height: | 184 cm |
| Weight: | 73 kg |
| Position: | Defensive Midfielder |
| Preferred Foot: | Left |
| Shirt Number: | 6 |
| Age Group: | Adults |